چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۵

صفري، سرپرست شهرداري قزوين:

اميدواريم شهر قزوين عضو رسمي شهرهاي خلاق سازمان يونسکو شود

علي‌صفري، سرپرست شهرداري قزوين گفت: اميدواريم با افتتاح مرکز خلاقيت و نوآوري شهرداري قزوين، شهر قزوين از ايران به عنوان سومين شهر عضو رسمي شهرهاي خلاق سازمان يونسکو شود.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ صفري در آئين افتتاح مرکز خلاقيت و نوآوري شهرداري قزوين که با حضور مسوولان شهري و استاني برگزار شد، افزود: مرکز خلاقيت و نوآوري در 2 سال گذشته در شهر اصفهان و در يک سال گذشته در شهر رشت آغاز به کار کرد و پيشنهاد راه‌اندازي اين مرکز در شهر قزوين نيز ارائه شد تا شهر قزوين براي رسيدن به شهر خلاق داراي اتاق فکر باشد.

صفري گفت: راه‌اندازي اين مرکز مي‌تواند مديريت شهري قزوين را براي اجراي پروژه‌هاي شهري با نگاه علمي و کارشناسي کمک کند.

سرپرست شهرداري قزوين اضافه کرد: سازمان يونسکو براي شهرهاي خلاق 7 سرفصل از جمله هنر، ادبيات، موسيقي، معماري و طراحي منظر  تعريف کرده است و بسياري از شهرهاي جهان به شبکه شهر خلاق پيوستند.

وي گفت: اقدامات بسيار خوبي در سال‌هاي گذشته براي توسعه گردشگري قزوين صورت گرفته است و مرکز خلاقيت و نوآوري شهرداري قزوين مي‌تواند کمک خوبي به توسعه گردشگري داشته باشد و بايد از اين ظرفيت استفاده کرد.

اين مقام مسوول بيان کرد: سازمان يونسکو در تعريف گردشگر گفته است که گردشگري فقط مختص ديدن از موزه ها نيست بلکه بايد مفهوم گردشگر شهروند توسعه پيدا کند و گردشگر شهروند بايدبا آئين و رسوم‌هاي اقوام مختلف جهان ارتباط برقرار کند.

سرپرست شهرداري قزوين گفت: مرکز خلاقيت و نوآوري شهرداري قزوين موتور محرک توسعه شهر است و کمک خوبي براي رسيدن به پروژه‌ها و توسعه پايدار خواهد کرد.

وي افزود: قزوين در مسير توسعه قرار دارد و اميدواريم اين توسعه شتاب بيشتري به خود بگيرد و همچنين به اهداف توسعه گردشگري که قزوين را به مقصد گردشگري تبديل کنيم، برسيم.

پايان پيام

  

تصاویر مرتبط