سه‌شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۴

به مناسبت نکوداشت روز قزوين:

نخستين آئين انتخاب کتاب سال استان قزوين برگزار شد

به مناسبت نکوداشت روز قزوين؛ نخستين دوره انتخاب کتاب سال استان قزوين با حضور آيت اله عابديني، نماينده ولي فقيه در استان قزوين، مسؤولان استاني و اعضاي شوراي اسلامي شهر قزوين در سالن اجتماعات استانداري قزوين برگزار شد.

نويسندگان در تأليف کتب دقت بيشتري کنند

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛آيت اله عابديني،نماينده ولي فقيه در استان قزوين در اين مراسم از نويسندگان خواست تا در تأليف کتب دقت بيشتري کنند.

آيت الله عبدالکريم عابديني افزود:آثار فرهنگي و کتب توليدي مولف مسلمان بايد برکت ديني و علمي با خود داشته باشد.

وي اظهار کرد: برترين کتاب تاريخ بشريت در دسترس ما مسلمانان است و همين مسئله سبب شده است تا تکليف سنگين تري در اين حوزه روي دوش ما باشد.

آيت اله عابديني خاطرنشان کرد:اگر قلم، ذهن و فکر انسان در خدمت دين مبين اسلام به کار گيري شود، به طور قطع برکت ديني در آثار او وجود خواهد داشت.

وي با تقدير از دست اندرکاران برگزاري آئين کتاب سال استان قزوين، گفت:اين حرکت ارزشمند در ارتقاء کيفيت و کميت تاليف کتب و حوزه چاپ و نشر تاثير مستقيم خواهد داشت.

هيچکس نبايد خود را در حوزه فرهنگ و هنر بدون مسئوليت بداند

زرآبادي، نماينده مردم قزوين در مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: هيچکس نبايد خود را در حوزه فرهنگ و هنر بدون مسئوليت بداند، امروز بايد همه افراد در هر سمت و وظيفه اي که هستند در حوزه کتاب احساس مسئولين داشته باشند.

سيد حميده زرآبادي با اشاره به کوتاهي هاي صورت گرفته در حوزه علم ، ادب و فرهنگ،افزود: ارشاد تنها متولي فرهنگ و هنر نيست و اين وظيفه همه مسئولان  است که در جهت توسعه  فرهنگ کشور تلاش کنند.

 وي اظهار کرد:پيشينه قوي ادبي و هنري استان قزوين و وجود پتانسيل هاي ويژه استان نيازمند وجود يک مجتمع فرهنگي است و ما پيگير ايجاد خانه هنرمندان استان قزوين هستيم.

به گفته اين نماينده مجلس برگزاري مراسم  انتخاب کتاب سال اقدام ارزشمندي است ولي اگر بخواهيم اين حرکت فرهنگي نتيجه بخش باشد بايد از نظرات بزرگان و اهالي فن اين حوزه در شهر قزوين استفاده کنيم.

312 اثر به دبيرخانه انتخاب کتاب سال استان قزوين ارسال شده بود

اسکندري نژاد،مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قزوين گفت:مراحل اجرايي نخستين دوره انتخاب کتاب سال استان قزوين از مهر ماه سال 95 آغاز شد و در مجموع 312 اثر به دبيرخانه رسيد.

اکبر اسکندري نژاد افزود:پس از داوري هشت کتاب در هشت رشته برگزيده و 11 اثر نيز مورد تقدير شناسايي شد.

وي اظهار کرد:براي انتخاب و داوري کتب در مرحله نخست 2 اولويت قزويني بودن مولف کتاب و مرتبط با استان قزوين بودن موضوع کتاب بررسي شد و در نهايت کتب براي داوري به دست گروه داوران سپرده شد.

اسکندري نژاد همچنين افزود: انتخاب کتاب سال برتر نخستين تجربه استان قزوين در اين حوزه است که به منظور ارج نهادن به مقام مولفان و نويسندگان استان قزوين برگزار شد و در سال هاي آينده تلاش خواهد شد تا ارتقاء کيفيت و کميت جدي در اجراي برنامه داشته باشيم.

گفتني است، در پايان از برگزيدگان تقدير بعمل آمد.

تصاویر مرتبط